Beyblade-vývoj & obecné info

17. září 2008 v 15:49 | ♥n!ku$hk@♥-Nagase Kaede |  Beyblade-recenze
Název(Japonsky):
爆転シュート・ベイブレード
(Bakuten Shūto Beiburedo)
Název(Anglicky):Beyblade
Vysvětlení názvu:Bey-zkratka anglického slova being, což znamená bytost, tvor nebo existence///blade-anglicky znamená čepel nebo ostří
Žánr:Dobrodružství, Komedie, Sport, Shōnen
Celkem řad:3
Celkem epizod:154
Vývoj: Beybladeová "mánie" začala v průběhu roku 1999 jako manga a řada hraček v Japonsku(takováhle "mánie" byla později i nás v ČR). Po velmi úspěšné manze byl Beyblade "zanimován", premiéra byla v Japonsku a později se dostala i do jiných zemí(až k nám do Čech). Beyblade má tři řady, jeden film(movie), pár videoher a rozsáhlé řady zboží. Původně byl od roku 2001 do roku 2004 v Japonsku. Jedná se o Shōnen anime. Aoki (autou mangy), se napsáním této mangy proslavil. Napsal také mangy zvané "Bakufu Slash;Kizna", "A War Story of Metal Walker a "Mini-4WD Fighter V". Většina z jeho mang se točí kolem videoher nebo hraček. Jeho díla jsou velmi oblíbená.
Shrnutí anime(mini recenze):Toto anime je hlavně o klukovi jménem Tyson Granger a týmu Bladebreakers, do kterého se v průběhu tohoto anime přidají i další členové(Kai, Ray, Max, Kenny, Hilary, Daichi...). V anime se jedná o hru zvanou Beyblading, kterou naši hrdinové hrají. Je to hra s věcičkami zvanými Beyblade, do kterých se dostali "duchové", spíše bit-beast "příšery", díky kterým mají Beyblady v zápase větší sílu, lepší rotaci, větší rychlost a vytrvalost. A jak už jsem řekla, konají se i zápasy, mistrovství, tréninky...Někomu tohle příjde jako zábavná hra, ale tato "hra" může být pěkně nebezpečná a vysloveně "drsná". Během celého anime se seznámíme i s dalšími Beybladery, poznáme jejich přátele a nepřátele, kterým budou musel čelit. Mě osobně se toto anime moc líbilo, ale škoda, že nedávali česky všechny díly=(.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama